Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP
22.05
03.06 2017
Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

MLEKOTEKA Piła

MLEKOTEKA Piła Piła dla rodziny – Akcja Mlekoteka 2017

Po raz pierwszy w Pile w dniach 22.05.2017 - 03.06.2017 r. będziemy obchodzić ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią. Karmienie mlekiem mamy to najlepszy wybór dla każdego dziecka, jednak wiedza, świadomość i wsparcie są nadal niewystarczające i wiele mam pomimo ogromnych chęci zaprzestaje karmienia piersią. W ramach tego tygodnia będziemy mogli wziąć udział w szczególnej akcji o nazwie Mlekoteka. Lokalną organizatorką akcji jest dyplomowana promotorka karmienia piersią - Agnieszka Fechner, mama trójki dzieci i właścicielka firmy Mamilla. Mlekotekę objął honorowym patronatem Starosta Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski. 
 
Mlekoteka w Polsce powstała w 2014 roku z inicjatywy dwóch kobiet, także promotorek karmienia piersią oraz doul. Są to coroczne działania promujące karmienie mlekiem kobiecym oraz zdrowe sposoby rozszerzania diety niemowląt. Celem akcji jest zwiększanie świadomości oraz wiedzy na temat korzyści karmienia piersią i wartości mleka kobiecego. Istotną kwestią jest także stwarzanie przestrzeni otwartej dla każdej mamy, niezależnie od tego czy karmi piersią czy butelką, swoim mlekiem czy formułą mlekozastępczą - przestrzeni wolnej od oceny. 
 
Uczestnicy Akcji Mlekoteka będą mogli wziąć udział w otwartych i bezpłatnych spotkaniach i warsztatach ze specjalistami, m.in.: fizjoterapeutą dziecięcym, farmaceutą, doradcą laktacyjnym, psychologiem, ratownikiem medycznym, braffitterką, neurologopedą czy doulą. Na każdym warsztacie będzie czas na zadawanie pytań i swobodną rozmowę. Ważnym punktem akcji będzie projekcja filmu dokumentalnego pt. "Microbirth - poród w skali mikro", po którym odbędzie się panel dyskusyjny ze specjalistami: położną, neonatologiem i ginekologiem. Dokument opiera się na wypowiedziach i badaniach amerykańskich naukowców pokazujących jak wielki wpływ na nasze zdrowie ma sposób w jaki się rodzimy. 
 
Akcja Mlekoteka to doskonała okazja, aby zaczerpnąć rzetelnej wiedzy z różnych dziedzin bliskich rodzicielstwu oraz spotkać się z innymi mamami. Spotkania i warsztaty odbywać się będą w sali BWA przy ul. Okrzei 11 i Młodzieżowym Domu Kultury w Pile. Szczegółowy harmonogram akcji dostępny jest na plakatach, profilu facebookowym @MamillaWspiera oraz @Mlekoteka w wydarzeniach oraz na stronie internetowej www.mamilla.pl.
 


Organizator: Fundacja Promocji Karmienia Piersią, Lokalna organizatorka - Agnieszka Fechner

Data wydarzenia: 22.05.2017 00:00 - 03.06.2017 00:00Szczegóły wydarzenia


Miejsce wydarzenia: Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile