14.04 2018 Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

Koncert charytatywny "1% dobra" :)

Koncert charytatywny "1% dobra" :) 1 % dobra :)

Zapraszamy do udziału w festiwalu pt. 1 % dobra :) Trudno jest wybrać jedną ogranizację lub osobę, więc będziemy wspierać WSZYSTKICH potrzebujacych :)

Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia (sobota) 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile przy ulicy S. Okrzei 9.

Spotkanie rozpoczniemy śniadaniem obywatelskim - luźna forma, aby dobrze rozpocząć dzień, targów - prezentacji dorobku NGO, konferencji dotyczącej tematów: wolontariat, kultura, ekologia, zwierząta, historii, koncertu - pt. 1 % dobra.

Celem Forum Organizacji Pozarządowych powiatu pilskiego jest współpraca i wymiana doświadczeń pomiędzy organizacjami pozarządowymi z naszego regionu. Wydarzenie promuje 1 procent odpisu podatkowego na rzecz organizacji pozarządowych w powiecie pilskim oraz dyskusję nad rocznym programem współpracy powiatu pilskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2018 i kolejne lata.

Forum jest otwartą i dobrowolną formą współpracy. Mogą w nim uczestniczyć wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe. Dzięki tej płaszczyźnie współpracy możliwe jest nie tylko wzajemne informowanie się o planowanych kierunkach działania, wymiana doświadczeń, promocja dobrych przykładów, czy też upowszechnianie dobrych praktyk, ale również podnoszenie kwalifikacji przedstawicieli pilskich organizacji pozarządowych poprzez organizowane w ramach Forum, warsztaty, szkolenia oraz panele dyskusyjne.

Koncert, oraz towarzyszące wydarzenia, to okazja do ukazania naszej tworczości, spotkania środowiska, wymiana doświadczeń i może wspólnych planów działań na przyszłość!

Planujemy wydanie publikacji pt. Mapa Aktywności Społecznej - wykazu wszystkich działajacych organizacji pozarządowych z powiatu pilskiego (a jest ich podobno aż 500 i to postaramy się zbadać), i tutaj prosimy o wsparcie, w pozyskaniu informacji, oraz wydanie publikacji w formie internetowej (może także papierowej).

Mapa aktywności społecznej – to wykaz organizacji pozarządowych powiatu pilskiego, która powstanie na podstawie informacji uzyskanych z ankiet otrzymanych od samych organizacji pozarządowych. Mapa aktywności organizacji pozarządowych jest otwarta dla wszystkich organizacji i będzie corocznie aktualizowana. Opracowanie i istnienie „Mapy aktywności społecznej” ma pomagać w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, czy społeczeństwa zaangażowanego w życie publiczne; ma być także bodźcem dla samych organizacji do zacieśnienia współpracy między sobą i z pozostałymi partnerami społecznymi: samorządem, przedsiębiorcami, wolontariuszami. „Mapy aktywności społecznej” ma być też źródłem wiedzy dla mieszkańców o funkcjonujących organizacjach pozarządowych na terenie Powiatu Pilskiego.

Zapraszamy do współorganizacji festiwalu pt. 1 % dobra :)

Patronat honorowy: Pan Grzegorz Piechowiak Poseł na Sejm RP, Pan Marcin Porzucek, Poseł na Sejm RP, Pan Eligiusz Komarowski Starosta Pilski, Pan Adam Dopierała Przewodniczący NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

Pozdrawiam, Artur Łazowy

Link na FB: https://www.facebook.com/events/205195093561972/

Planowany program festiwalu - prelegenci

Termin: sobota, 14 kwietnia 2018 rok.
Miejsce: Młodzieżowy Domu Kultury w Pile, ulica Stefana Okrzei 9.

11.00           Śniadanie obywatelskie – aby dobrze rozpocząć dzień. Przygotowane we współpracy z wolontariuszami Zespółu Szkół Gastronomicznych w Pile.

12.00           Komunikacja organizacji pozarządowej z otoczeniem – Piotr Grześ, dziennikarz TV Asta, gospodarz programu „W szerszym kontekście”.

13.00           Centrum Integracji Społecznej ARKA w Wieleniu, Spółdzielnia Socjalna „Działajmy razem” w Krzyżu Wielkopolskim – Magdalena Zatorska.

14.00           Siostra Anna Tekla Budnowska urodzona w Pile - Sprawiedliwa wśród Narodów Świata! – Karolina Pawłowska, Gość Niedzielny.

15.00           Bądź mądra, odważna i zapobiegliwa - rzecz o profilaktyce raka piersi" - Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA w Pile - Dorota Piechowiak.

16.00           Przestrzeń dla dzieci i młodzieży - Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka (medoty pracy) - Wojciech Przybysz, streetworking.

17.00           Reforma funkcjonowania schronisk dla zwierząt w Polsce - poseł na Sejm RP Marcin Porzucek (bez potwierdzenia).
Zapobieganie bezdomności zwierząt, co dalej z pilskim schroniskiem dla zwierząt – Ewa Gebert, prezes OTOZ Animals.

18.30           Otwarcie wystawy fotografii pt. od B do A, opowieść o przyrodzie, Barbara Podlecka i Artur Szczeszek.

19.00          koncert dla ZIEMI, zagrają DARK BUDDHA i Sławomir Puchała.

Wydarzenia towarzyszące:

20 kwietnia 2018    Spotkanie z profesorem Pawłem Śpiewakiem, pt. Historia Żydów po drugiej wojnie światowej oraz rozmowa o książce Historia Żydów w Pile, godz. 18.00, wypożyczalnia Biblioteki Głównej, ul. Staromiejska 14.

30 kwietnia 2018    Wielkopolska, jakiej NIE znamy - konkurs fotograficzny. Może Tobie uda się wykonać zdjęcie takiego miejsca, którego nikt jeszcze nie zna lub nie odkrył!

Czerwiec 2018        Spotkanie z siostrą Małgorzatą Chmielewską

Czerwiec 2018        Spotkanie z Dorotą Sumińską

1 lipca 2018           Odsłonięcie pamiątkowej tablicy Siostry Tekli Anny Budnowskiej

ORGANIZACJE OPP z powiatu pilskiego