03.09 2017 Pod Patronatem Starosty Pilskiego , Koncert Powiat pilski

Powiatowo-Gminne Święto Plonów 2017

Powiatowo-Gminne Święto Plonów 2017 Po dziesięciu latach Dożynki Powiatowo – Gminne ponownie odbędą się w Białośliwiu. Starosta pilski Eligiusz Komarowski i wójt Gminy Białośliwie Krzysztof Rutkowski zapraszają na Święto Plonów już 3 września.

- Organizując Święto Plonów każdego roku jesteśmy w innej gminie, tym razem przygotowujemy je wspólnie z Gminą Białośliwiem. Będzie to doskonała okazja do promocji tej gminy oraz oczywiście do  podziękowania rolnikom, sadownikom, działkowcom, pszczelarzom za ich całoroczny trud. W mojej ocenie takie spotkania służą też integracji mieszkańców powiatu pilskiego – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

- Będzie mi niezmiernie miło gościć rolników oraz mieszkańców powiatu pilskiego na tegorocznych Dożynkach w Białośliwiu. Mam nadzieję, że program jaki przygotowaliśmy będzie atrakcyjny dla każdego. Stawiam na wspólne świętowanie, i bardzo się cieszę, że mamy okazję pokazać naszą gminę poprzez współorganizację Dożynek. Zapraszam więc do Białośliwia – mówi Krzysztof Rutkowski, Wójt Gminy Białośliwie.

Sercem wydarzenia będzie piękniejący z roku na rok, bogaty w unikatowe pomniki przyrody Park Dworski Raczyńskich. Uroczystość zacznie się przemarszem wielobarwnego korowodu, który rozpocznie się o 14:00. Około pół godziny później celebrowana będzie uroczysta Msza święta polowa. Część oficjalną planuje się po zakończeniu Eucharystii. Jej kulminacyjnym punktem będzie tradycyjny obrzęd dożynkowy, którego dokona Zespół Pieśni i Tańca „Jabłoneczka” z Sadek.
Szlagierową Biesiadę, która zgodnie z programem, ma się zacząć o 16:30, ubarwią występy Krzysztofa Koniarka z zespołem, Baby z Chopym i Magdaleny Pal. W jednej z przerw, około godz. 17:00, poznamy zwycięzców konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. O 19:30 czeka nas koncert Ewy Czajki, natomiast o 20:30 zabawa ludowa z zespołem SINGIEL. Dodatkowymi atrakcjami będą: loteria fantowa, dmuchane zamki i miasteczko animacyjne. Nikt nie powinien się nudzić – zarówno seniorzy, jak i najmłodsi znajdą w tę niedzielę coś dla siebie.

- Jako samorządowiec, a także rolnik odczuwam potrzebę wspierania działalności organizacji rolniczych i doceniania ludzi związanych z rolnictwem. Jestem szczęśliwy, że rolnicy z powiatu pilskiego, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w pracy na przestrzeni ostatnich miesięcy i lat, podczas dożynek zostaną wyróżnieni odznaką honorową „Zasłużony dla Rolnictwa”, przyznawaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć: do zobaczenia 3 września w Białośliwiu!

Organizator: Powiat Pilski, Gmina Białośliwie

Data wydarzenia: 03.09.2017 14:00 - 03.09.2017 23:00