21.05 2017 Sport , Pod Patronatem Starosty Pilskiego Powiat pilski

XXIII Bieg im. Alojzego Graja

21 maja w Łobżenicy odbędzie się XXIII Ogólnopolski Bieg im. Alojzego Graja. Podobnie jak w latach ubiegłych bieg główny na 10 km poprzedzą biegi dziecięco-młodzieżowe. Natomiast dla tych, którzy nie czują się na siłach, by wystartować w dziesięciokilometrowych zmaganiach, świetną propozycją będzie start w ramach biegu organizowanego pod hasłem „Biegaj z nami”.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja biegu organizowanego na cześć łobżenickiego olimpijczyka. Trasa biegu jest ta sama co w ubiegłym roku, a biegacze do 19 maja mogą się rejestrować elektronicznie na stronie www.inetsport.pl lub w dniu startu w biurze zawodów (więcej informacji w załączonym regulaminie). Patronat nad biegiem podobnie jak w ubiegłym roku objął Paweł Czapiewski, brązowy medalista z Mistrzostw Świata z Edmonton.

Tradycyjnie po biegu głównym odbędzie się bieg na 1000 metrów, do udziału w którym zapraszamy wszystkich chętnych – dzieci, dorosłych, amatorów, zawodowców, rodziców z dziećmi w wózkach, osoby niepełnosprawne oraz miłośników nordic walking. Wśród uczestników biegu rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, w tym rower oraz weekend w Gródku Krajeńskim. Start o godzinie 17.30 z Placu Zwycięstwa w Łobżenicy.

Organizator: Gmina Łobżenieca

Miejsce wydarzenia: Gmina Łobżenica