Strażacy na Dniu Czuwania w Górce Klasztornej

Data: 15-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy na Dniu Czuwania w Górce Klasztornej W Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej już po raz 35. odbył się Dzień Skupienia, na którym spotkali się członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

W uroczystości, która odbyła się w minioną sobotę wzięło udział 350 osób: 26 pocztów sztandarowych, 42 delegacje z różnych OSP i PSP z powiatu pilskiego i okolicznych, w sumie 220 strażaków i ponad 120 gości.

Gości przywitał burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś, a przybyli również pilscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, w tym powiatu pilskiego, który reprezentował starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. Obecni byli także przedstawiciele zakładów pracy oraz rodziny strażaków.
O godz. 11 rozpoczęła się Msza Święta, po której poczty sztandarowe wraz z uczestnikami nabożeństwa wzięły udział w procesji po gaju góreckim. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała orkiestra dęta OSP z Osieka nad Notecią

Spotkanie zakończono wspólnym poczęstunkiem.
Patronat nad Dniem Czuwania objęło Starostwo Powiatowe w Pile.