Złożyli kwiaty pod pomnikiem Staszica

Data: 03-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Złożyli kwiaty pod pomnikiem Staszica W Święto Konstytucji 3 Maja przedstawiciele władz powiatu pilskiego ze starostą Eligiuszem Komarowskim na czele złożyli kwiaty pod pomnikiem Stanisława Staszica.

Dzisiaj przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tradycyjnie pod pomnikiem Stanisława Staszica, który był jednym z jej twórców, odbyły się oficjalne uroczystości. W południe przybyły tu liczne delegacje pilskich szkół, instytucji, stowarzyszeń, kombatantów oraz przedstawiciele władz.
Kwiaty pod pomnikiem razem z radnymi Porozumienia Samorządowego w Radzie Powiatu w Pile i Miasta Piły, złożył również starosta pilski Eligiusz Komarowski. Obecny był także wicestarosta Stefan Piechocki oraz etatowy członek zarządu powiatu Przemysław Pochylski.
Pod pomnikiem odśpiewano hymn państwowy oraz przypomniano znaczenie Konstytucji 3 Maja, która była pierwszym tak postępowym dokumentem w nowożytnej Europie.