XI Country nad Gwdą na stadionie przy Okrzei

Data: 21-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

XI Country nad Gwdą na stadionie przy Okrzei  To będzie rok pełen imprez kulturalno-rekreacyjnych na stadionie przy ul. Okrzei w Pile. Jednym z dużych wydarzeń będzie festiwal XI Country nad Gwdą, który odbędzie się 26 maja.

Stadion przy Okrzei staje się ważnym miejscem na mapie Piły. To właśnie tu już w ubiegłym roku odbywały się wydarzenia organizowane przez Powiat Pilski, które przyciągnęły tłumy mieszkańców miasta i powiatu pilskiego.

- Przypomnę, że na stadionie przy ulicy Okrzei zorganizowaliśmy piknik strażacki, piknik z okazji Święta Wojska Polskiego czy Festiwal Smaków Wielkopolski. Oceniam, że w ubiegłym roku miejsce to odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców naszego regionu, a my jako Powiat Pilski moim zdaniem sprawdziliśmy się jako organizator takich wydarzeń. Dlatego zdecydowaliśmy się być również współorganizatorem festiwalu Country nad Gwdą, który w tym roku odbędzie się właśnie na stadionie przy Okrzei – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

A impreza ta jest już marką sama w sobie. Jej twarzą jest Krzysztof Meszyński-pomysłodawca i koordynator każdej edycji  festiwalu. Początkowo nosił on nazwę Country Nad Notecią i odbywał się w Ujściu. W 2016r. impreza ta została przeniesiona do Piły i zmieniła nazwę na Festiwal Country nad Gwdą. W ciągu minionych dziesięciu lat podczas tego wydarzenia muzycznego wystąpiło wiele polskich gwiazd tego gatunku m.in. Andrzej Cierniewski, Lonstar, Mariusz Kalaga, Paweł Bączkowski, Zayazd, Babsztyl oraz gwiazdy zagraniczne jak: Drops, Bridge (Czechy), Robert Simek Johnny Cash Revital Band, The Beggars (Słowacja) oraz Jeff Shiffman & Box Canyon (USA). W tym roku będzie to już jedenasta edycja tego wydarzenia, która odbędzie się pierwszy raz na stadionie przy ul. Okrzei.

- To będzie wielka uczta dla miłośników muzyki country, która, jak wiem z doświadczenia, łączy całe pokolenia. A wystąpią prawdziwe gwiazdy: Alicja Boncol & Koalicja, Good Time Music, Honky Tonk Brothers i z pewnością znany dobrze masowej już publiczności, Gang Marcela. Dodam jeszcze, że nasz festiwal odbędzie się w Dzień Matki. Dodatkowo więc będą atrakcje dla dzieci, dlatego zapraszamy całe rodziny - wyjaśnił Krzysztof Meszyński.
Warto więc już teraz zarezerwować sobie ten dzień w kalendarzu (26.05, sobota)

Piknik Country nad Gwdą nie będzie jedynym wydarzeniem, które w maju odbędzie się na stadionie przy Okrzei. Wcześniej planowany jest tutaj na przykład piknik strażacki. Ale o szczegółach będziemy jeszcze informować.
______________________
Tymczasem stadion przy Okrzei oraz jego otoczenie niebawem będą rewitalizowane. Plan obejmuje remont szatni budynku pobliskiego schroniska Staszicówki, zagospodarowanie terenu przy boisku głównym, budowę placu zabaw, siłowni, na stadionie montaż oświetlenia, przebudowę widowni, w tym montaż krzesełek, modernizację i budowę dróg, chodników a także wymianę bieżni. Koszt to około 3,7 mln zł. Powiat Pilski do końca marca złoży wniosek o dofinasowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, a projekt ten nosi nazwę: NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”. W ramach tego projektu zmodernizowany ma być również budynek dawnego kina ISKRA i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3,  przy ul. Kilińskiego. Koszt tych prac to 4,8 mln zł. Całość kosztować ma 8,5 mln, z czego 7,2 mln zł to dofinansowanie.