Nowa akcja pilskiej policji: Seniorze, nie daj się…

Data: 19-03-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowa akcja pilskiej policji: Seniorze, nie daj się…  Seniorze…! Bądź ostrożny - to kolejna społeczna akcja Komendy Powiatowej Policji w Pile skierowana do seniorów. Polega ona na tym, że w autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji na monitorach ukazują się zdjęcia znanych w Pile i powiecie pilskim osób, które prezentują różne hasła mające ostrzegać seniorów przed niebezpieczeństwem.

Pasażerowie autobusów, którymi w większości są osoby starsze mogą na ekranie zobaczyć między innymi starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego, z hasłem „Seniorze…! Nie daj się oszukać!
- To kolejny bardzo dobry pomysł funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pile. Nie miałem żadnych wątpliwości, by wziąć udział w tej kampanii społecznej. Osoby starsze najczęściej padają ofiarą oszustów i złodziei, którzy często wykorzystują ich dobre serce, czy po prostu moment nieuwagi i nie mają przy tym żadnych skrupułów. Wykorzystują po prostu najsłabszych. Dlatego tak ważne jest, by właśnie do tych osób dotrzeć i uczulić je na rożne niebezpieczeństwa – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W akcji biorą udział same znane twarze. Z hasłem promującym kampanię „Seniorze…! Bądź ostrożny” występuje Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile. Uczestniczy w niej także Beata Różniak-Krzeszewska, komendant Szkoły Policji w Pile, która apeluje „Seniorze…! Bądź rozważny”, Rafał Mrowiński, Komendant Powiatowy PSP w Pile przypomina z kolei: „Seniorze…! Bądź, czujny”. W akcji udział bierze także prezydent Piły, rektor PWSZ w Pile. Na ekranie pojawia się również 8-letnia dziewczynka z apelem do babci i dziadka oraz dwóch seniorów, którzy nie dali się oszukać.

- Obecna kampania jest kontynuacją działań polityki prosenioralnej, którą realizowaliśmy w ubiegłym roku, w ramach projektu „Seniorze, nie daj się oszukać”. Teraz kładziemy nacisk na zachowanie ostrożności w różnych życiowych sytuacjach, w których wymagana jest większa ostrożność i zasada ograniczonego zaufania. Radzimy na przykład, by nie wpuszczać obcych osób do domu, by zachować czujności podczas zakupów albo podpowiadamy jak przechowywać bezpiecznie gotówkę – tłumaczy mł. insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.