Młodzież o prawach człowieka

Data: 12-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzież o prawach człowieka 12 grudnia 2017 r. odbył się pierwszy Powiatowy Dzień Praw Człowieka. Honorowy patronat nad nim sprawował starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Powiatowy Dzień Praw Człowieka ma służyć poszerzaniu świadomości prawnej i wiedzy o prawach przysługujących współczesnemu człowiekowi, edukacji w zakresie podstawowych pojęć takich jak: prawo, równość, sprawiedliwość, wolność, a także kształtowaniu umiejętności interpretowania dokumentów związanych z prawami człowieka i promocji postaw tolerancji, empatii i altruizmu wśród młodych ludzi.

- W dzisiejszych czasach bardzo często podkreśla się jak ważne są prawa człowieka. Jednak równie często są one łamane i nieprzestrzegane. Dlatego w mojej ocenie niezwykle ważna jest edukacja młodego pokolenia pod tym względem. Dzięki takim działaniom tworzymy świadome swoich praw społeczeństwo obywatelskie. Powiatowy Dzień Praw Człowieka ma edukować i zwracać uwagę na te kwestie – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Pierwszy Powiatowy Dzień Praw Człowieka przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile. Zaprezentowali też specjalny montaż słowno-muzyczny, pod kierunkiem nauczycielek: Danuty Wolny, Kingi Mikołajewskiej i odpowiedzialnej za choreografię, Kamili Michalskiej.

W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół i placówek prowadzonych przez Powiat Pilski. Uroczystości organizowane były po raz pierwszy i mają odbywać się cyklicznie w kolejnych latach.