Łucznicy i siłacze zmagali się w Starej Łubiance

Data: 11-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Łucznicy i siłacze zmagali się w Starej Łubiance Wiele nowych dyscyplin sportowych nawiązuje do dawnych tradycji i jak się okazuje zyskują one coraz większą popularność. Udowodnili to mieszkańcy gminy Szydłowo, którzy 9 grudnia licznie uczestniczyli w Archery Attack – Armwrestling w Starej Łubiance, czyli pierwszym Otwartym Turnieju Łuczniczym połączonym z zawodami w siłowaniu na rękę. Było to kolejne wydarzenie rekreacyjno-sportowe na terenie gminy Szydłowo, które odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego.

Archery Tag to gra przypominająca swoimi zasadami paintball. Zamiast markerów i kulek z farbą jako amunicji gracze używają łuków oraz strzał zakończonych miękkimi grotami. Zabawa toczy się na specjalnie przygotowanym terenie, na których ustawione są dmuchane przeszkody, będące jednocześnie osłonami. Gra polega na eliminacji zawodników drużyny przeciwnej. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn. Po zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna z Kotunia, drugie miejsce zdobyli zawodnicy ze Skrzatusza, a ostatnie miejsce na podium wywalczyła jednostka OSP Stara Łubianka. Najlepszym snajperem zawodów został Przemysław Wolny.

W międzyczasie rozgrywały się zawody w siłowaniu na rękę, które prowadził Janusz Drożdż. Uczestniczyli w nich również członkowie Zarządu Powiatu w Pile – Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek. W klasyfikacji końcowej wśród pań zwyciężyła Sylwia Lenartowicz a wśród panów najlepszy okazał się Łukasz Ławysz. Pomysłodawcą turnieju był radny Rady Gminy Szydłowo i jednocześnie Prezes ZG OSP RP Jacek Kliś.

- Było to kolejne wydarzenie integrujące społeczność gminy Szydłowo, które odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego. Jestem pod wrażeniem aktywności mieszkańców, którzy chętnie podejmują się organizacji ciekawych wydarzeń, ale równie chętnie w nich uczestniczą i to całymi rodzinami. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie również obfitował w interesujące inicjatywy sportowe i rekreacyjne na terenie gminy Szydłowo, i że Powiat Pilski będzie mógł mieć w nich swój udział – mówi Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.