Wielki gest ludzi o dobrych sercach. Choinka nie będzie pusta!

Data: 11-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wielki gest ludzi o dobrych sercach. Choinka nie będzie pusta! Zaangażowanie ludzi o dobrym i otwartym sercu sprawiło, że spełnią się świąteczne marzenia 122 niepełnosprawnych dzieci. Wszystko dzięki kolejnej edycji akcji Pusta Choinka, która w sobotę 9 grudnia br., odbyła się w galerii Atrium Kasztanowa. Jej organizatorami byli: Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Centrum Charytatywno – Opiekuńcze Caritas w Pile, a honorowym patronatem objęli: biskup ordynariusz Edward Dajczak, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz prezydent Piły Piotr Głowski.

- Mieszkańcy powiatu pilskiego, już po raz kolejny dali wyraz swojej hojności i otwartości na potrzebujących. Dzięki naszemu zaangażowaniu, te święta będą dla potrzebujących dzieci oraz ich rodzin, piękniejsze i radośniejsze. Słowa uznania bez wątpienia należą się też organizatorom, którzy z sukcesem od sześciu lat przygotowują to ze wszech miar dobre i potrzebne przedsięwzięcie – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W trakcie akcji ustawiona w galerii choinka opatrzona była ozdobami, na których znalazły się informacje o wieku, imieniu oraz marzeniach małych bohaterów. Te ostatnie często były prozaiczne: zimowe buty, kurtka, tornister do szkoły...

Prezenty, które złożono pod „Pustą choinką” zostaną dostarczone do dzieci tuż przed świętami.