O ekologii wiedzą prawie wszystko

Data: 21-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O ekologii wiedzą prawie wszystko

Już po raz siedemnasty w siedzibie pilskiego Starostwa odbyła się Olimpiada Ekologiczna dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu. W piątek, 20 października od rana niełatwe testy rozwiązywali uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, wyłonieni z eliminacji przeprowadzonych na poziomie gminnym bądź szkolnym.

- Łącznie w piątek do Starostwa dotarło prawie 130 uczniów specjalizujących się w tematyce ekologii. To dobrze, że tak wiele młodych osób rozwija swoją wiedzę w tym zakresie. Świadomość tego, jak istotna jest dbałość o środowisko naturalne, to podstawa współczesnego świata i wyraz szacunku dla przyszłych pokoleń. Gratuluję wszystkim znawcom zagadnienia – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Laureaci spotkają się 7 listopada ze swoimi kolegami z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego, chodzieskiego i wągrowieckiego. – Na subregionalny etap Olimpiady pozyskaliśmy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dzięki dofinansowaniu, mogliśmy zakupić atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci m.in. sprzętu elektronicznego. Już dzisiaj zapraszam 24 listopada do Młodzieżowego Domu Kultury "Iskra" w Pile na uroczyste podsumowanie przedsięwzięcia, połączone z wręczeniem nagród – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Warto podkreślić, że dla zwycięzców etapu powiatowego XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego oraz X Ponadpowiatowej Olimpiady Subregionu Północnej Wielkopolski, Powiat Pilski przygotował wiele nagród, wśród nich: telefony komórkowe, smartwatche, głośniki Bluetooth, słuchawki, odtwarzacze MP4. Będą również nagrody dodatkowe od sponsorów: Polski Związek Łowiecki ufundował tablety, a Nadleśnictwa Kaczory i Zdrojowa Góra oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - wartościowe gadżety.

Zwycięzcy XVII Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego

szkoły podstawowe:

1. Wiktor Dzidziul (Piła)

2. Karolina Gurda (Wysoka)

3. Antonina Wawrzyniak (Wyrzysk)

Mikołaj Torochow (Wyrzysk)

Jakub Torochow (Wyrzysk)

Jakub Kujawski (Piła)

Marta Kastner (Miasteczko Krajeńskie)

Marcin Karabasz (Ujście)

szkoły gimnazjalne:

1. Gabriela Bazimierowska (Piła)