Napisz książkę i czytaj e-booki

Data: 20-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Napisz książkę i czytaj e-booki
Wzorem lat ubiegłych, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Panataleona Szumana w Pile zaprasza do udziału w przedsięwzięciu pod nazwą: „Stwórz własną książkę”. Jest to propozycja dla dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat oraz dla rodzin, które mają ochotę na zabawę w pisanie własnej powieści lub innej formy literackiej. Osoby, które zamiast pióra wolą aparat, mogą z kolei wziąć udział w konkursie fotograficznym „Tak czytam”, polegającym na uchwyceniu najróżniejszych emocji, związanych z czytaniem książek.

Książki i fotografie należy dostarczyć do końca listopada 2017 roku na adres Biblioteki: ul. Staromiejska 14, 64-920 Piła. Można je również przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej: pimbp@biblioteka.pila.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.biblioteka.pila.pl. Oba konkursy odbywają się w ramach akcji „Książka jest O.K.”, której współpatronuje Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Nieco inny charakter ma kolejna propozycja serwowana przez naszą Bibliotekę. Mowa o możliwości korzystania z bezpłatnej oferty książek elektronicznych, dostępnych na platformie Legimi. Dostęp do bazy mają wszyscy czytelnicy, którzy posiadają ważną kartę biblioteczną oraz zgłoszą się do Biblioteki po darmowy kod aktywacyjny. Oferta obejmuje dostęp do bazy ponad 18 tysięcy e-booków, przede wszystkim z dziedziny literatury pięknej, które można czytać na smartfonie, tablecie lub innym czytniku. Zachęcamy do korzystania!