O bezpieczeństwie nigdy za wiele

Data: 18-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O bezpieczeństwie nigdy za wiele Wtorkowy poranek, dla uczniów klas mundurowych pilskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, znanego powszechnie jako szkoła przy Teatralnej, był inny niż zwykle. Powód? Udział w akcji społecznej „Nie zabijaj i nie daj się zabić”, firmowanej wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pile.

To była bardzo owocna inicjatywa. Do mieszkańców – adresatów akcji - trafiły kamizelki i inne odblaskowe elementy, których noszenie po zmierzchu jest obowiązkowe poza terenem zabudowanym. Powiat Pilski dba o bezpieczeństwo, dlatego jestem szczęśliwy, że mogliśmy wesprzeć to wydarzenie. Co najważniejsze, i godne podkreślenia jest to, że w ostatnich miesiącach bardzo zaktywizowali się nasi policjanci z Komendy Powiatowej Policji. Praktycznie nie ma miesiąca, by nie prowadzili kolejnej akcji profilaktycznej. Jestem pod dużym wrażeniem pracy podkomendnych komendanta Sebastiana Cichockiego- powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W ramach przedsięwzięcia, młodzież oraz policjanci rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego: w pierwszej kolejności z pieszymi, rowerzystami i motocyklistami, ale również z kierowcami samochodów, przestrzegając każdego z osobna przed brawurą i alkoholem. Rozmówcy mieli wątpliwą przyjemność obejrzeć zdjęcia z wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, jakie w ostatnich latach zdarzyły się w powiecie pilskim.

- Statystyki są nieubłagane: Wielkopolska zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby ofiar w wypadkach na drogach. Sam powiat pilski na tle pozostałych powiatów w województwie wypada dość korzystnie, ale i tak każdy wypadek to wielki dramat, zwłaszcza dla najbliższych – mówi Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej Policji.

Organizatorzy zapewniają, że październikowe akcje (dzień później podobną zorganizowano w Wyrzysku) nie były ostatnimi. Wkrótce czekają nas kolejne, podobne przedsięwzięcia. I dobrze, bowiem o bezpieczeństwie nigdy za wiele.