Szydłowo rozbrzmiało poezją

Data: 17-10-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szydłowo rozbrzmiało poezją

Już po raz czwarty w Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie odbył się  Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej. Wydarzenie zorganizowane zostało przy wsparciu Powiatu Pilskiego.

Wykonawcom kibicowali m.in. Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek – członkowie Zarządu Powiatu w Pile oraz wójt gminy Dariusz Chrobak.

- To było wyjątkowe spotkanie z poezją, w miłej i ciepłej atmosferze. Uczestnicy jak zwykle dopisali i - co równie ważne - publiczność, która zauroczona była prezentowanymi utworami – powiedział Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.

W konkursie udział wzięło 22 wykonawców, w tym duet i zespół instrumentalno-wokalny. Uczestników oceniali - Justyna Bramczewska, nauczycielka muzyki oraz dyrygent Przemysław Wojnarowski. Po przesłuchaniu jury przyznało:

W kategorii dzieci do kl. VI szkoły podstawowej:

I miejsce Oliwia Ekert  - SP w Starej Łubiance,

II miejsce Martyna Ekert – SP Stara Łubianka,

II miejsce Amelia Cieślak – SP Stara Łubianka;

W kategorii młodzież kl. VII SP, gimnazja i szkoły średnie:

I miejsce Jagoda Pachowicz - MDK Iskra Piła,

II miejsce Justyna Kurasz - gimnazjum, SP nr 2 Piła,

III miejsce Zuzanna Tymper - MDK Iskra Piła,

III miejsce Joanna Kostyk  - ZSE Piła,

Wyróżnienie Oliwia Jaryst - SP nr 2 Piła,

Wyróżnienie Martyna Mozgała - SP Łobżenica,

Wyróżnienie Szymon Stróżyński - MDK Iskra Piła,

Wyróżnienie Mateusz Pietrus - ZSE Piła.

W kategorii dorosłych zwyciężyła Magdalena Kujawska.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki. Nagrody dla uczestników  i zwycięzców zostały sfinansowane ze środków Powiatu Pilskiego  oraz Gminy Szydłowo. Konkurs został zorganizowany przez Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie.