Wspólnymi siłami pomagamy ofiarom nawałnic

Data: 19-08-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wspólnymi siłami pomagamy ofiarom nawałnic Wideokonferencja, zwołana przez władze województwa wielkopolskiego, zgromadziła komendantów powiatowych i miejskich państwowej straży pożarnej z całego regionu. W wideokonferencji wzięły również udział władze samorządowe. Powiat pilski reprezentował starosta Eligiusz Komarowski.

Oprócz niego, do pilskiej siedziby straży dotarli zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc oraz burmistrzowie i wójtowie z terenu powiatu. Rolę gospodarza pełnił bryg. Rafał Mrowiński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Jak łatwo się domyślić, spotkanie dotyczyło sytuacji kryzysowej po przejściu przez Polskę nawałnic i pomocy, jaką Wielkopolska może wesprzeć poszkodowanych.

- Pan wojewoda wraz ze swoim sztabem przebywał w komendzie wojewódzkiej państwowej straży pożarnej w Poznaniu i łączył się z kolejnymi powiatami. Komendant pilskiej straży, bryg. Rafał Mrowiński poinformował, że zarządzana przez niego komenda od początku uczestniczy w usuwaniu szkód po wichurze i niesie pomoc poszkodowanym, choćby w miejscowości Rytel w powiecie chojnickim. Na szczęście, powiat pilski nie został dotknięty żywiołem. Szczerze dziękuję naszym strażakom za wspaniałą postawę i gotowość niesienia wsparcia potrzebującym. Pilska straż ponownie udowodniła, że zawsze można na nią liczyć  – powiedział Eligiusz Komarowski.