Data: 22-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biuro Obsługi i parking to udogodnienia jakie czekają na mieszkańców w Starostwie Powiatowym Biuro Obsługi Mieszkańców oraz parking przed Starostwem Powiatowym w Pile są już do dyspozycji interesantów. Dziś nastąpiła ich oficjalna prezentacja.

- Podczas realizacji każdej z inwestycji naszym głównym założeniem było zwiększenie komfortu obsługi interesantów pilskiego Starostwa. Bardzo nam zależy, żeby urząd był przyjazny dla mieszkańców, żeby nie odstraszał osób, które przychodzą tu w konkretnych sprawach. Bardzo dziękuję zarządowi, reprezentowanemu dzisiaj również przez wicestarostę Stefana Piechockiego oraz członków zarządu: Przemysława Pochylskiego i Jerzego Wiesiołka, a także radnym rady powiatu, których reprezentują Agnieszka Magnucka, Robert Judycki i Krzysztof Pabich. Duże podziękowania należą się moim współpracownikom, którzy włożyli wiele wysiłku, aby Biuro prezentowało się okazale i było komfortowe – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Co ciekawe, za sterami Biura Obsługi Mieszkańców zasiądą wszyscy pracownicy Starostwa: - Będą dyżury. Każdy pracownik spędzi tu jeden – dwa dni w roku, łącznie ze mną. Ja zacznę – zadeklarował starosta.

Koszt adaptacji Biura wyniósł około 40 tys. złotych. Pięciokrotnie więcej kosztowała renowacja parkingu i dojazdu do Starostwa: - Chcemy stworzyć nową jakość. Źle by się działo, gdyby petent musiał parkować gdzieś na bocznych uliczkach. Wyremontowany parking, okolony zadbaną zielenią, ma od teraz służyć wyłącznie interesantom, natomiast pracownicy będą parkowali za budynkiem – powiedział wicestarosta Stefan Piechocki.

To jeszcze nie koniec prac wokół siedziby władz powiatowych: - Wysłaliśmy do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wniosek o dotację na termomodernizację budynku Starostwa. To bardzo droga inwestycja, jej koszt wynosi około 3 mln złotych. Wniosek spełnił wymogi formalne, teraz czekamy na ocenę merytoryczną. Jeżeli uda się pozyskać 85 % dofinansowania, to dokonamy termomodernizacji. Jeżeli projekt nie zostanie rozpatrzony pozytywnie, mamy wyjście awaryjne: chcemy się zająć elewacją zewnętrzną budynku. Wszelkie zgody już otrzymaliśmy – poinformował starosta Eligiusz Komarowski.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Państwa do Starostwa!