Strażacy sportowo i rekreacyjnie

Data: 12-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy sportowo i rekreacyjnie To było wiele strażackie święto całej gminy Ujście. Mowa o Miejsko-Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych połączonych z Festynem Strażackim, które odbyły się wczoraj w Kruszewie. Organizatorem imprezy był Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Ujściu oraz Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie. Imprezę wsparł Powiat Pilski.

- To była czwarta edycja Festynu Strażackiego, i trzeba przyznać, że wpisał się on na stałe w tradycję Kruszewa i gminy Ujście. Festyny takie jak ten, są wyjątkowym miejscem integracji lokalnej społeczności, i to dało się dziś odczuć. Bardzo cieszy mnie też duża frekwencja i to, że jako Powiat Pilski mogliśmy wesprzeć organizację tego wydarzenia. Było warto! – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

W zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział 19 drużyn z terenu gminy Ujście: 4 drużyny dziewcząt w wieku 12-16 lat, 4 drużyny chłopców w wieku 12-16 lat, 1 drużyna kobieca, 2 drużyny kobiece 35+, 5 drużyn seniorów i 2 drużyny oldbojów. Zawody były też okazją do wręczenia honorowych odznaczeń dla strażaków z OSP Kruszewo. Łukasz Wylegała otrzymał odznaczenie „Wzorowy strażak”, a Paweł Januchowski odznaczenie z okazji jubileuszu 25-lecia służby.

Podczas festynu nie zabrakło też wielu atrakcji dla mieszkańców. Jedną z nich były zawody wspinaczkowe po skrzynkach o puchar Starosty Pilskiego. Wywalczył go Michał Bogdan. Kolejną konkurencją dla uczestników było przeciąganie węża strażackiego o puchar Burmistrza Gminy Ujście. Tutaj najlepsi okazali się Monika Nowak i Krzysztof Nowak. Atrakcją festynu był także turniej piłki wodnej w wykonaniu strażackich drużyn.

Podczas festynu można było obejrzeć pokaz taneczny w wykonaniu dzieci z WDK Kruszewo, pokazy ratownictwa medycznego i sprzętu strażackiego. Dużym zainteresowaniem cieszył się także kącik fotograficzny (budka strażaka), a także przejażdżki bryczką oraz gry i zabawy dla dzieci. Wiele radości najmłodszym dała też zabawa w pianie.
Dla wszystkich była darmowa strażacka grochówka.

Klasyfikacja Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych
Dziewczęta 12-16 lat: I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce - OSP Ujście, III miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska, IV miejsce - OSP Mirosław Ujski;
Chłopcy 12-16 lat: I miejsce - OSP Ujście; II miejsce - OSP Kruszewo; III miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska, IV miejsce - OSP Mirosław Ujski;
Kobiety: OSP Kruszewo;
Kobiety 35+: I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce – OSP Nowa Wieś Ujska;
Seniorzy: I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce - OSP Mirosław I, III miejsce - OSP Ujście, IV miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska, V miejsce - OSK Mirosław II;
Oldboje: I miejsce - OSP Kruszewo, II miejsce - OSP Nowa Wieś Ujska.