Pilskie Targi Edukacyjne 2017

Data: 18-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilskie Targi Edukacyjne 2017

Hala sportowa Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile tętniła życiem od rana. Targi Edukacyjne, adresowane do gimnazjalistów, przed którymi wybór dalszej ścieżki kształcenia, przyciągnęły w sobotę setki młodych ludzi oraz ich rodziców. Kolejny rok szkolny już teraz zapowiada się bardzo interesująco, ponieważ przygotowana oferta zaskakuje innowacjami: - Otwieramy kształcenie w nowych zawodach, między innymi technik geodeta, krawiec, introligator i betoniarz – zbrojarz. Propozycje wychodzą naprzeciw potrzebom rynku pracy, bowiem pracodawcy pilnie poszukują fachowców – informuje Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Szczegółowe informacje dotyczące bogatej oferty szkół średnich zostały zamieszczone w Informatorze Edukacyjnym 2017/2018, który śmiało można nazwać przewodnikiem dla gimnazjalistów. Każdy młody człowiek otrzymał w sobotę swój egzemplarz. Eligiusz Komarowski, starosta pilski i jednocześnie honorowy patron sobotniego spotkania z młodzieżą powiedział: - Propozycje szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Pilski znam dobrze i uważam, że są w stanie zadowolić każdego. Różne kierunki kształcenia, sprzyjające zainteresowaniom młodych ludzi i wymaganiom rynku pracy to dobra rekomendacja dla naszych placówek. Serdecznie zapraszam!

W sobotnich Targach Edukacyjnych wzięły udział:

1. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
2. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile,
3. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile,
4. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile,
5. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile,
6. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile,
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile,
8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile,
9. Powiatowe Centrum Edukacji w Pile,
10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy,
11. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku,
12. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile,
13. Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile,
14. Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile,
15. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance,
16. Powiatowy Urząd Pracy w Pile,
17. Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile – główny organizator Targów.