Uczniowie szkół Powiatu Pilskiego wśród laureatów konkursu ekologicznego

Data: 23-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczniowie szkół Powiatu Pilskiego wśród laureatów konkursu ekologicznego

Podczas Wystawy Miasto i Ogród na pilskiej Wyspie odbyło się podsumowanie VIII Konkursu Ekologicznego, którego tegoroczne hasło brzmiało „Po stronie natury - moje odpowiedzialne wakacje”. Konkurs zorganizowała Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski, przy dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Poznaniu. Gratulacje laureatom złożył starosta pilski Eligiusz Komarowski wspólnie z radną Rady Powiatu w Pile Marią Augustyn.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów z północnej Wielkopolski. W konkursie oceniane będą prace plastyczne, fotograficzne oraz prace multimedialne pod wspólnym hasłem „Po stronie natury - moje odpowiedzialne wakacje”.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i jego laureatom, lecz najbardziej jestem pod wrażeniem prac chłopców z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy, którzy przygotowali wymagające wiele pracy i poświęcenia makiety, dlatego postanowiłem ich uhonorować dodatkowymi upominkami – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Łącznie nagrodzonych zostało ponad 40 uczniów. W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Jakub Herfort z ZSP w Chodzieży, drugie Dawid Zawieucha z CKZiU w Jastrowiu, a trzecie Jakub Biegański, z podległego Powiatowi Pilskiemu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy. Wśród wyróżnionych znaleźli się wyłącznie uczniowie szkół Powiatu Pilskiego: Dawid Sieradzki z MOW w Łobżenicy, Monika Płaczek z CKZiU w Wyrzysku, Magdalena Kawaciuk i Sylwia Skrzypek z ZSP nr 3 w Pile oraz Layla Karkut z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.