Sprawni niepełnosprawni

Data: 23-04-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sprawni niepełnosprawni

Ponad 100 podopiecznych Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i innych organizacji uczestniczyło 22 kwietnia br. w Powiatowych Wiosennych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się w Szydłowie. Imprezę dofinansował Powiat Pilski.

Organizatorami Igrzysk byli Powiatowe Zrzeszenie LZS w Pile oraz Zespół Szkół w Szydłowie. Miały one na celu popularyzację sportu wśród osób niepełnosprawnych oraz ich rehabilitację i podnoszenie sprawności fizycznej.

- To bardzo fajna inicjatywa. Igrzyska takie organizowane są dwa razy w roku, i jest to świetna impreza, dzięki której niepełnosprawni oprócz tego, że aktywnie spędzają czas to jeszcze podnoszą swoją sprawność fizyczną. Takie inicjatywy jak najbardziej warto i należy wspierać – mówi wicestarosta Stefan Piechocki.

W igrzyskach wzięły udział reprezentacje Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ujściu i Leżenicy, Domów Pomocy Społecznej w Falmierowie, Chlebnie i Rzadkowie oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile.

- Uczestnicy Igrzysk sami podkreślali, że przyjechali tu świetnie się bawić, a nie rywalizować, i tak rzeczywiście było. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana i wszystkim dopisywały doskonałe humory – i oto właśnie chodzi w takich przedsięwzięciach. Wielkie słowa uznania należą się nie tylko uczestnikom, ale również organizatorom – mówi Mirosław Pierko, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Zawodnicy zmagali się w konkurencjach takich jak: układanka tekturowa, rzut kostką, bieg z taczką, nadziewanie kółek ringo czy strzał w bramkę. Poszczególne drużyny zdobyły następujące miejsca:

I miejsce - Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile,

II miejsce - DPS Chlebno,

III miejsce - TPD Szydłowo,

IV miejsce - DPS Rzadkowo,

V miejsce - WTZ Caritas Leżenica,

VI miejsce - DPS Falmierowo,

VII miejsce - WTZ w Ujściu.