Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Zmiany w pilskiej Komendzie i Szkole Policji

Data: 19-04-2017    Drukuj     Udostępnij

Zmiany w pilskiej Komendzie i Szkole Policji

Środa, 19 kwietnia była wyjątkowym dniem zarówno dla pilskiej Szkoły Policji, jak i dla Komendy Powiatowej Policji w Pile. Właśnie tego dnia na czele obu instytucji stanęli nowi komendanci: insp. Beata Różniak – Krzeszewska oraz mł. insp. Sebastian Cichocki.

- Obu nowym komendantom życzę wytrwałości w niełatwej służbie dla dobra naszej lokalnej społeczności. Jestem pewien, że zarówno Komenda Powiatowa Policji, jak i Szkoła Policji będą zarządzane wzorcowo przez doświadczonych funkcjonariuszy, którzy sprawnie odnajdą się w nowych dla siebie realiach. Życzę powodzenia i deklaruję gotowość do pomocy w każdym zakresie – powiedział Eligiusz Komarowski starosta pilski, który wziął udział w uroczystości wręczenia nominacji w gmachu pilskiej Szkoły Policji. Wraz z przewodniczącym zarządu powiatu w Pile, swoją obecnością uroczystość zaszczycili między innymi: sekretarz stanu ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji minister Jarosław Zieliński, komendant główny policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk oraz komendant wojewódzki policji nadinsp. Tomasz Trawiński. 

Dobrze znana w pilskim środowisku jest insp. Beata Różniak – Krzeszewska, która w swojej bogatej karierze zawodowej pełniła tu role zastępcy komendanta (lata 2004-2007) i komendanta powiatowego policji (lata 2011-2015). Była również komendantem powiatowym policji w Złotowie (lata 2007-2011 i 2015-2017). Od dzisiaj pełni odpowiedzialną funkcję komendanta szkoły policji w Pile. 

Mł. insp. Sebastian Cichocki, który pełnił ostatnio funkcję naczelnika wydziału do spraw odzyskiwania mienia w Komendzie Wojewódzkiej w Poznaniu, zawodowo związał się z policją już w 1991 roku. W przeszłości był również ekspertem zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, działającego w ramach wydziału dochodzeniowo – śledczego KWP Poznań. Nie jest to pierwszy kontakt nowego komendanta powiatowego policji z największym miastem w północnej Wielkopolsce, bowiem Sebastian Cichocki przed laty odbył w Szkole Policji w Pile kurs dochodzeniowo – śledczy. Mł. insp. Sebastianowi Cichockiemu powierzono obowiązki komendanta na pół roku. W ciągu sześciu miesięcy komendant wojewódzki podejmie decyzję w sprawie obsady stanowiska.