Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Wielkanocnie w WTZ-ach

Data: 14-04-2017    Drukuj     Udostępnij

Wielkanocnie w WTZ-ach

We wszystkich Warsztatach Terapii Zajęciowej na terenie powiatu pilskiego odbyły się śniadania wielkanocne. Były to pełne ciepła i rodzinnej atmosfery spotkania. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz powiatu pilskiego: starosta pilski Eligiusz Komarowski, wicestarosta Stefan Piechocki, etatowy członek zarządu Przemysław Pochylski oraz członkowie zarządu – Mirosław Pierko i Jerzy Wiesiołek.

- Było mi bardzo miło spędzać ten przedświąteczny czas z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej. Widać, że placówki te doskonale spełniają swoją rolę w zakresie integracji i rehabilitacji, osób które wcześniej nie miały takich możliwości, że czują się w nich bardzo dobrze, i że mogą się tu realizować i rozwijać - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Bardzo cenię sobie spotkania z tymi wyjątkowymi  ludźmi, którzy na co dzień borykają się z ciężkimi chorobami, a jednak mają w sobie wiele energii i pogody ducha, i jeszcze potrafią się nimi dzielić z innymi - dodaje wicestarosta Stefan Piechocki.

Na terenie powiatu pilskiego działa sześć Warsztatów Terapii Zajęciowej: w Leżenicy, Ujściu, Liszkowie, Morzewie i dwa w Pile - przy Browarnej i przy Motylewskiej. Pełnią one ogromną rolę w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Uczą umiejętności wykonywania czynności życia codziennego oraz zaradności osobistej oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających uczestnictwo w szkoleniu zawodowym albo podjęcie pracy. WTZ-y działają też na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz aktywnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności.