Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
BIP

Komendant Powiatowy Policji odszedł ze stanowiska

Data: 13-04-2017    Drukuj     Udostępnij

Komendant Powiatowy Policji odszedł ze stanowiska

Niespełna dwa lata mł. insp. Piotr Skrzypkowiak pełnił funkcję komendanta powiatowego policji w Pile. W Wielki Czwartek, 13 kwietnia, dotychczasowy szef pilskich mundurowych został uroczyście pożegnany. O przeniesieniu zadecydował komendant wojewódzki policji w Poznaniu.

- Dziękuję za kilkanaście miesięcy wspólnej pracy. Pełniąc swoją funkcję od 30 marca 2016 roku, miałem praktycznie codzienną styczność z działalnością służbową komendanta KPP w Pile. Zaangażowanie, profesjonalizm i życzliwość mł. insp. Piotra Skrzypkowiaka, która wielokrotnie przejawiała się poprzez pomoc w podejmowanych inicjatywach społecznych oraz działaniach prewencyjnych, w mojej ocenie wpłynęła na poprawę stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego mieszkańców naszego regionu. Komenda Powiatowa Policji w Pile, w której mł. insp. Piotr Skrzypkowiak pełni funkcję komendanta, była i jest instytucją o wysokim poziomie zaufania społecznego wśród mieszkańców powiatu pilskiego. Życzę dalszej owocnej i pełnej sukcesów służby w polskiej policji – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Następca komendanta nie jest jeszcze znany. Tymczasowo funkcję tę będzie pełnił mł. insp. Sławomir Sobański, dotychczasowy zastępca. 

Piotr Skrzypkowiak to policjant z bardzo dużym doświadczeniem. Przed objęciem stanowiska w Pile, pełnił funkcję komendanta powiatowego policji w Czarnkowie. Wcześniej pracował w Wągrowcu i Poznaniu, gdzie zajmował się między innymi przestępczością narkotykową.