Drugie miejsce pilan w finale Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Data: 14-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

13 kwietnia br. w Poznaniu odbył się finał XII Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Reprezentacja powiatu pilskiego wywalczyła w niej drużynowo drugie miejsce. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobył też Michał Lewandowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

W finale wojewódzkim olimpiady uczestniczyło 54 uczniów z 17 powiatów Wielkopolski. Powiat pilski reprezentowało troje uczniów (którzy zdobyli najwięcej punktów w finale powiatowym): Paulina Cieślik i Kinga Wawrzyniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz Michał Lewandowski z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile. Finaliści mieli do rozwiązania 75-zadaniowy test, który zawierał pytania w formie kazusów, m.in. z zakresu praw konsumenta, usług turystycznych, kredytów konsumenckich i przeciwdziałania nieuczciwym praktykom rynkowym.
Uczniowie pilskich szkół bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zagadnieniami. Michał Lewandowski z LOTS zdobył drugie miejsce, a Paulina Cieślik z ZSP nr 2 w Pile – wyróżnienie. W klasyfikacji łącznej pilska reprezentacja zajęła drugie miejsce w województwie.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, móc pracować z tak zdolną młodzieżą – mówi Aleksandra Pęska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile. - W tym roku poziom trudności testu finałowego był bardzo wysoki, a mimo to nasza reprezentacja po raz kolejny stanęła na podium.

Finał wojewódzki olimpiady odbył się pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego, UOKIK, Federacji Konsumentów i Rzecznika Finansowego. Gościem honorowym była Dorota Karczewska, prezes UOKiK.