Amerykanin w BWA!

Data: 07-08-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Amerykanin w BWA!

„Każdy obraz opowiada historię” – taki tytuł nosi wystawa prac Alana Metnicka, którą możemy oglądać w siedzibie Biura Wstaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile. Otwarcie ekspozycji miało miejsce 3 sierpnia, a dokonał tego szef Galerii Klatka z Warszawy Pan Marek Drosio . Z tej okazji pilska galeria sztuki zgromadziła wielu znamienitych gości, m.in. Senatora Mieczysława Augustyna z małżonką, Starostę Pilskiego Mirosława Mantaja i Sekretarza Powiatu Pilskiego Wojciecha Szutkowskiego. Patronat honorowy nad wystawą objęła między innymi Ambasada Amerykańska w Warszawie.

Alan Metnick urodził się w 1941 roku w Chicago. Jest absolwentem historii na Uniwersytecie Wisconsin oraz Fotografii na Rhode Island School of Design. Od 40 lat tworzy obrazy i przedmioty używając wielorakich technik takich jak fotografia, sitodruk, witraż, malarstwo, rysunek oraz tekstylia. Katalizatorem dla jego twórczości zawsze były i będą konteksty historyczne, biblijne oraz osobiste.