Młodzież na medal

Data: 02-07-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzież na medal

Nie w Warszawie, ale w Łodzi odbyła się tegoroczna edycja Grand Prix Polski Czwartków Lekkoatletycznych. Region pilski reprezentowała grupa 93 młodych sportowców z klas IV, V i VI szkół podstawowych. Ku uciesze prezesa Pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Leszka Zielińskiego, organizatora wyjazdu na finał, drużyna zdobyła pięć medali. Konkurencja była silna, bowiem do centrum kraju dotarło 3,5 tysiąca dzieci z osiemdziesięciu ośrodków.

Najwięcej powodów do radości miała Susana Lachele z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim, która w gronie zawodniczek z rocznika 2000 zwyciężyła w biegu na 60 metrów (czas: 8,21 s). Srebrne medale wywalczyli: Zuzanna Gruszka (SP nr 2 w Pile, rocznik 2001) w rzucie piłką palantową oraz Adrian Sobkowiak (SP nr 7 w Pile, rocznik 2001) w skoku w dal. Z kolei z brązem wrócili do domów Agata Trzaskalska (ZS w Starej Łubiance, rocznik 1999) – bieg na 60 metrów i Mateusz Łuczak (SP nr 7 w Pile, rocznik 2001) – rzut piłką palantową.

Wszystkim sportowcom, którzy tak udanie promowali powiat pilski, dziękujemy i gratulujemy!