Puchary trafiły do Nakła

Data: 16-07-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Puchary trafiły do Nakła

Dzielili i rządzili od początku do końca – sportowcy z Nakła zdominowali II Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Starosty Pilskiego w Gródku Krajeńskim. Dość powiedzieć, że zajęli oni całe podium! Wszystkich uczestników (a w zmaganiach wzięło udział czternaście par, w tym dwie kobiece) oklaskiwali między innymi Starosta Mirosław Mantaj i Burmistrz Łobżenicy Eugeniusz Cerlak.

Zespoły rywalizowały zgodnie ze stosowanym na imprezach najwyższej rangi systemem brazylijskim, umożliwiającym dalszą grę o zwycięstwo również tym zespołom, które w pierwszym meczu musiały uznać wyższość swoich przeciwników. Ostatecznie, w niedzielne popołudnie Puchar Starosty i cenne nagrody rzeczowe za zajęcie pierwszego miejsca trafiły do pary Tomasz Marach/Tomasz Piniarski, która w finale pokonała duet Maciej Tomczyński/Mariusz Grochala. Trzecią pozycję zajęli Robert Ruciński z Tobiaszem Piechocińskim. W czołówce znalazły się również duety z Osieka i Łobżenicy, ale do czołowej trójki trochę im zabrakło.

- Uważam, że zespoły grały lepiej niż rok temu, co, oczywiście, bardzo mnie cieszy. Planujemy powiększyć naszą siatkarską bazę tak, aby kolejnego lata  przyjąć zawodników w jeszcze lepszych warunkach – powiedział po turnieju wyraźnie zadowolony z poziomu prezentowanego przez zawodników Mieczysław Bindek, prezes Stowarzyszenia Nasz Gródek, głównego organizatora Turnieju.

Niestety, momentami psikusa sprawiała sobotnia pogoda. Deszcz i grad wymusił na sędziach przerwanie części spotkań. Na szczęście, wszystko udało się nadrobić i w niedzielę, przy pięknej, słonecznej aurze, można było grać o najwyższe trofea.