Inwestor wieży telefonii na Podlasiu zaakceptuje zmianę lokalizacji

Data: 18-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inwestor wieży telefonii na Podlasiu zaakceptuje zmianę lokalizacji
W poniedziałek (18 czerwca) Starosta Pilski Eligiusz Komarowski spotkał się z przedstawicielami firmy EmiTel S.A. - Przemysławem Andrysem i Jackiem Błędkowskim, w celu omówienia kwestii lokalizacji budowy wieży telekomunikacyjnej ze stacją bazową.

Spotkanie jest wynikiem deklaracji, którą Starosta złożył podczas rozmów z mieszkańcami osiedla Podlasie w Pile, którym obiecał że podejmie działania zmierzające do nakłonienia inwestora by zrealizował planowaną inwestycje w innym miejscu. Na skutek rozmów, przedstawiciele Emitel S.A. zadeklarowali, iż w przypadku znalezienia nowej lokalizacji zrezygnują z dotychczasowej i będą nadal ściśle współpracować ze Starostą Pilskim.

Należy ponadto nadmienić, iż postępowanie dotyczące bieżącej lokalizacji jest zawieszone i w ciągu kilkunastu miesięcy decyzja w przedmiotowej sprawie nie zostanie wydana.