Wydarzenia integrujące mieszkańców przy wsparciu Powiatu Pilskiego

Data: 17-06-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wydarzenia integrujące mieszkańców przy wsparciu Powiatu Pilskiego Miniona sobota, 16 czerwca obfitowała w wiele wydarzeń integrujących lokalną społeczność. Powiat Pilski również wsparł te wydarzenia.

DOBRZYCA

W Dobrzycy odbyło się sympatyczne rodzinne wydarzenie integrujące mieszkańców. Zorganizowało je Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych DOBRZYCA przy wsparciu Powiatu Pilskiego.
Najpierw mieszkańcy spotkali się przy oczku wodnym, gdzie odbyły się zawody wędkarskie, w którym wzięli udział zarówno rodzice jak i dzieci. Potem wszyscy bawili się na rodzinnym pikniku, podczas którego odbywały się różne zabawy, również dla całych rodzin.
- To nie wszystko, co organizujemy. W sierpniu z naszej inicjatywy odbędzie się biesiada dla mieszkańców, a we wrześniu kolejne zawody wędkarskie - zapowiedział Paweł Kądziela, organizator pikniku ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych DOBRZYCA.

KROSTKOWO
Udane wydarzenie miało miejsce również w Krostkowie. Tu na placu zabaw przy sali wiejskiej odbył się VI Festyn Rodzinny.   Zorganizowali go mieszkańcy z panią sołtys Sylwią Jurgiel, zaangażował się także burmistrz Białośliwia Krzysztof Rutkowski. Dzieci bawiły się doskonale, a dla wszystkich przygotowano wspaniały poczęstunek, były gofry, gorąca czekolada, ciasta, potrawy z grilla.

ROD "PODLASIE" PIŁA
W sobotę bawili się również mieszkańcy osiedla Podlasie w Pile. Rodzinny Ogród Działkowy „Podlasie” zorganizował festyn z okazji Dnia Dziecka, na placu przy swoich ogrodach, ale przyjść mogli wszyscy, nie tylko działkowcy z rodzinami. Dla dzieci były dmuchane zamki i zorganizowane zabawy. Było ciasto, napoje, wata cukrowa. Uczestników festynu odwiedził również przewodnik z psem policyjnym. To była sympatyczna zabawa integrująca mieszkańców osiedla.

Mieszkańców odwiedził również starosta pilski Eligiusz Komarowski:
- Takie wydarzenia, to dobry przykład na to, jak wiele mogą razem zdziałać mieszkańcy. Jestem pod wrażeniem. Powiat Pilski też dołożył cegiełkę do ich organizacji. Było warto!D- podsumował starosta.