Spotkanie weteranów Misji Pokojowych ONZ

Data: 22-05-2018    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Spotkanie weteranów Misji Pokojowych ONZ W hotelu Gromada w Pile weterani zrzeszeni w Stowarzyszeniu Kombatantów Misji Pokojowych ONZ KoÅ‚a nr 24 obchodzili swoje Å›wiÄ™to z okazji Dnia Weterana DziaÅ‚aÅ„ Poza Granicami PaÅ„stwa oraz MiÄ™dzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych.
Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który miał przyjemność spotkać się z byłymi żołnierzami sił ONZ, którzy pełnili misje pokojowe na całym świecie. Na spotkanie przybyło kilkudziesięciu kombatantów. Gościem był również gen. pilot w st. spocz. Zenon Kułaga.

- Jestem peÅ‚en podziwu dla żoÅ‚nierzy, którzy sÅ‚użyli w siÅ‚ach ONZ. To byÅ‚y misje pokojowe, ale przecież byÅ‚y prowadzone w regionach ogarniÄ™tych konfliktami i to na caÅ‚ym Å›wiecie. Å»oÅ‚nierze chronili ludność cywilnÄ…, ale również byli narażeni na niebezpieczeÅ„stwo  – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Warto zaznaczyć, że podczas spotkania, które przebiegało w miłej koleżeńskiej atmosferze i pełnej wspomnień, wręczono również medale „ Za zasługi dla SKMP ONZ", które przyznał Zarząd Główny Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ, uchwałą z 24 kwietnia 2018 roku.
Medal i dylom otrzymał m.in. starosta pilski Eligiusz Komarowski „Za upowszechnianie wiedzy o udziale Polaków w misjach pokojowych, krzewienie patriotyzmu i promowanie idei obronności.

Ponadto medale otrzymali: Aleksander Wojtania, ZdzisÅ‚aw Szwarc i  Wojciech Åšmiechowski
Zapisz siÄ™ na newsletter