Kickbokserzy z Piły zdobyli dla Polski dwa Puchary Świata!

Data: 22-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kickbokserzy z Piły zdobyli dla Polski dwa Puchary Świata!  Dawid Siek i Piotr Woźniak, reprezentanci klubu Sporty Walki w Pile zdobyli dwa Puchary Świata w swoich kategoriach wagowych podczas 24. edycji World Cup w Budapeszcie. Brawo, jesteśmy z was dumni.
Aż siedmiu zawodników klubu Sporty Walki w Pile reprezentowało Polskę w 24. edycji World Cup w Budapeszcie. O prymat najlepszego zawodnika w formułach ringowych i planszowych walczyło tam ponad 2500 zawodników z całego świata.

W turnieju K1 bezkonkurencyjni okazali się: Dawid Siek kat. 67 kg, junior młodszy, który w finale pokonał reprezentanta Włoch, tym samym zdobywając Puchar Świata. Równie rewelacyjny był Piotrek Woźniak kat. 54 kg, junior młodszy, który również w walce finałowej pokonał zawodnika z Włoch. W swojej kategorii zdobył drugi dla Polski Puchar Świata.

Fantastyczny występ zaliczył także Jakub Omk Kobus, w kat. 51 kg, junior młodszy zdobył srebrny medal, w finale ulegając po bardzo dobrej walce, rywalowi z Ukrainy.
Trójka naszych medalistów ma już właściwie zapewniony start we wrześniowych Mistrzostwach Świata juniorów, które odbędą się w tym roku we Włoszech!

Tym razem bez medali wrócili nasi kadeci: Xavier Rzeszut, Ala Bartosińska, Miłosz Bogucki i Kacper Krygier, dla których był to pierwszy w karierze start w tak dużej i prestiżowej imprezie. Woli walki im nie zabrakło, tylko doświadczenia.

Powiat Pilski wspiera Klub Sporty Walki w Pile, w tym roku na szkolenie dzieci i młodzieży przekazał 15 tys. zł. Do tego finansowo wspiera zawody przez nich organizowane.