Rodzinny Piknik Country nad Gwdą już w sobotę na stadionie przy Okrzei

Data: 21-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rodzinny Piknik Country nad Gwdą już w sobotę na stadionie przy Okrzei Już w najbliższą sobotę, 26 maja, na stadionie przy Okrzei w Pile odbędzie się Rodzinny Piknik Country, czyli wielka uczta muzyczna z wieloma atrakcjami dla całych rodzin.

Tym razem to już XI edycja popularnego festiwalu Country nad Gwdą, który jest marką samą w sobie. Jej twarzą jest Krzysztof Meszyński, pomysłodawca tej imprezy i dyrektor artystyczny każdej edycji.

Początkowo festiwal nosił nazwę Country Nad Notecią i odbywał się w Ujściu. W 2016r. impreza została przeniesiona do Piły i zmieniła nazwę na Festiwal Country nad Gwdą. W ciągu minionych dziesięciu lat podczas tego wydarzenia muzycznego wystąpiło wiele polskich gwiazd tego gatunku m.in. Andrzej Cierniewski, Lonstar, Mariusz Kalaga, Paweł Bączkowski, Zayazd, Babsztyl oraz gwiazdy zagraniczne jak: Drops, Bridge (Czechy), Robert Simek Johnny Cash Revital Band, The Beggars (Słowacja) oraz Jeff Shiffman & Box Canyon (USA).

W tym roku będzie to już jedenasta edycja tego wydarzenia, która odbędzie się pierwszy raz na stadionie przy ul. Okrzei. Z pewnością po raz kolejny to będzie wielka uczta dla miłośników muzyki country, która zawsze łączy całe pokolenia. A w tym roku wystąpią prawdziwe gwiazdy: Alicja Boncol & Koalicja, Good Time Music, Honky Tonk Brothers i z pewnością znany dobrze masowej już publiczności - Gang Marcela.

- Dodam, że tegoroczna edycja Country nad Gwdą będzie miała znacznie szerszą formułę niż dotąd. Odbędzie się w Dzień Matki, a organizowana jest wspólnie z Powiatem Pilskim. Oprócz świetnej muzyki będzie wiele dodatkowych atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dlatego zapraszamy całe rodziny, by razem z nami spędzili to rodzinne święto. Zapraszamy mieszkańców naszego powiatu oraz fanów muzyki country z całego kraju – mówi  Krzysztof Meszyński.

A atrakcji naprawdę będzie mnóstwo. Odbędą się na przykład zawody dla prawdziwych twardzieli, którzy zawalczą o „Puchar Szeryfa” czyli Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
Będą takie konkurencje jak: przeciąganie liny, ujeżdżanie byka, zawody w workach, dojenie krowy.
Przypominamy również o darmowych atrakcjach, które czekają na dzieci:
STREFA MAŁEGO KOWBOJA. Maluchy będą mogły za darmo bawić się na dmuchanych zamkach!

Zawody odbędą się przy współpracy Starostwa Powiatowego i Wyższej Szkoły Gospodarki.

Pamiętajmy: 26 maja 2018 r. wszystkie drogi prowadzą na stadion przy ul. Okrzei w Pile!