Zdolni młodzi wokaliści na scenie MDK w Pile

Data: 14-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zdolni młodzi wokaliści na scenie MDK w Pile To był rekordowy pod względem liczby uczestników konkurs piosenki, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. Na scenie zaprezentowało się 40 solistów i 9 zespołów.

Konkurs odbył się pod hasłem  „Cztery Pory Roku w Piosence”. Patronował mu Starosta Pilski - Eligiusz Komarowski. Uczestnicy nie zawiedli, widać, że młodzież mamy rozśpiewaną i muzycznie uzdolnioną. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzieży nie tylko z powiatu pilskiego, ale również ze Złotowa, Czarnkowa, Trzcianki a nawet z Człuchowa, a każdy prezentował utwór znanego artysty. Rywalizowano w pięciu kategoriach, a wybór zwycięzców nie był łatwy. Silną reprezentację wystawiło choćby studio piosenki „Iskra” , działające w MDK w Pile.
Jury w składzie Joanna Kościelniak i Andrzej Gębala po długich przesłuchaniach przyznało nagrody następującym wokalistom:

Klasy I-III:
I miejsce: Dawid Dziedzic z Czarnkowa
II miejsce: Maja Zacharska z Piły
III miejsce: Lidia Maciaszczyk z Piły
oraz wyróżnienie dla Natalii Bieleckiej ze Złotowa.

Klasy IV-VI:
I miejsce: Agata Brandenburger z Piły
II miejsce: Martyna Chwojnicka z Piły
III miejsce: Joanna Długaszewicz ze Śmiłowa
oraz wyróżnienie dla Matyldy Jodda z Piły.

Klasy VII i gimnazjum:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Zuzanna Kordek z Piły
III miejsce: Paulina Kononowicz z Człuchowa,
wyróżnienie dla Kacpra Malickiego z Trzcianki.

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne jury nie przyznało miejsc, ponieważ piosenki wykonywane przez uczestników nie odpowiadały tematyce konkursu.

Zespoły i duety:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Zespół „ Calineczki” z Piły
III miejsce: duet Zosia Młynarska i Zuzanna Fornal z Czarnkowa.
Wyróżnienie otrzymał Zespół „Netiro” z Człuchowa.

Laureatów uhonorowano pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez MDK „ISKRA” i Starostwo Powiatowe w Pile.
Wszystkim wokalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.