Wywieszamy biało-czerwone flagi

Data: 02-05-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wywieszamy biało-czerwone flagi Mieszkańcy Piły i  powiatu pilskiego pamiętają o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja.
Na ulicach zrobiło się biało-czerwono. Wiele flag narodowych pojawiło się na balkonach, przy bramach i drzwiach wejściowych do budynków mieszkalnych jak i instytucji.

Jako Powiat Pilski propagujemy to wydarzenie, zachęcając mieszkańców do wywieszania flag, by w ten sposob wyrazić przywiązanie do tego symbolu Polski.

Dzień Flagi RP przypadający właśnie 2 maja ustanowiono na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Wybór tego dnia nie był przypadkowy. Przypada dzień przed świętem Konstytucji 3 Maja, kiedy towarzyszą nam refleksje na temat szczytnych kart historii RP. 2 maja przypada również Światowy Dzień Polonii. Łączymy się więc z Rodakami na całym świecie.