Zachwycili pilską publiczność po raz siódmy

Data: 30-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zachwycili pilską publiczność po raz siódmy
Wewnątrz Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica w Pile królowała muzyka klasyczna. Siódmej edycji Chorale Festum Pilae „Impresje” przyświecało hasło: od epoki renesansu do sztuki współczesnej.

Grono wykonawców tworzyli tym razem: obchodzący w obecnym roku 15-lecie istnienia Chór Akademicki PWSZ w Pile pod dyrekcją Karola Urbanka, a także Orkiestra Szkolna Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Pile, dowodzona przez Urszulę Klimczak - Skrzypczak. Szacowne grono patronów honorowych wydarzenia współtworzył Eligiusz Komarowski – starosta pilski, który osobiście oklaskiwał bohaterów popołudnia: - Zarówno Chór, jak i Orkiestra wraz z solistami stworzyli wspaniałe widowisko. Gratuluję wykonawcom, a pilskiej uczelni, na czele z panem rektorem, prof. Donatem Mierzejewskim, dziękuję za umiejętne upowszechnianie muzyki klasycznej.

Zdjęcia: PWSZ w Pile