Pilscy lekkoatleci w doskonałej formie na mistrzostwach LZS

Data: 27-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilscy lekkoatleci w doskonałej formie na mistrzostwach LZS Świetnie spisała się reprezentacja powiatu pilskiego w lekkoatletyce podczas Mistrzostw Wielkopolski LZS rozegranych na stadionie przy Żeromskiego w Pile. Nasi zawodnicy zdobyli aż 24 medale!

Mistrzostwa te są zaliczane do wojewódzkiego współzawodnictwa powiatów o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W imprezie startowało blisko 500 uczestników. Trzon naszej reprezentacji stanowili zawodnicy z klubu Gwda Piła. Oficjalnego otwarcia mistrzostwa dokonał starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Pilscy zawodnicy nie zawiedli, wywalczyli aż 24 medale w tym siedem złotych, osiem srebrnych i dziewięć brązowych, w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców.
Najlepsze wyniki w pilskim zespole uzyskali: Agata Trzaskalska w biegu na 100 ppł juniorek- 15,32 oraz Dawid Borowik w biegu na 200 m  juniorów młodszych – 23,55 i Jakub Lewandowski w skoku w dal juniorów – 6,48. Pozostałe złote medale wywalczyli: Przemysław Przepióra w pchnięciu kulą juniorów – 13,58, Hanna Krajewska w biegu na 1500 m juniorek młodszych- 5:04,31, Piotr Graczyk w rzucie oszczepem juniorów młodszych- 36,54, Wiktor Przepióra w biegu na 110 ppł juniorów młodszych – 18,00.