Bieg Papieski rozpoczął cykl „Biegaj z nami”. Niebawem kolejny

Data: 08-04-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bieg Papieski rozpoczął cykl „Biegaj z nami”. Niebawem kolejny Prawie 400 uczestników ukończyło blisko 9-kilometrową trasę ze Skrzatusza do Starej Łubianki, w ramach X Papieskiego Biegu Przełajowego, który rozpoczął tegoroczny cykl imprez sportowych w powiecie pilskim „Biegaj z nami”.

Choć w sobotę mocno wiało, pogoda dopisała. Słońce towarzyszyło biegaczom i chodziarzom od startu do mety. Najszybciej finiszowali Miłosz Czechowicz z Piły i Bożena Łuc z Krępska. W gronie kijkarzy rządzili Stanisław Lenartowicz ze Starej Łubianki oraz Wiesława Pogorzelska z Gorzyc.
Imprezą towarzyszącą była tradycyjna już sztafeta gmin, w której, po bardzo emocjonującej walce, najlepiej spisali się gospodarze z Szydłowa. Kolejne miejsca zajęły Wyrzysk i Piła, choć trzeba przyznać, że różnice na mecie były minimalne.
Za nami więc udana inauguracja tegorocznego cyklu „Biegaj z nami”, któremu patronuje Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który wręczał rownież medale zawodnikom na mecie.

Kolejny bieg już w sobotę, 21 kwietnia, w Równopolu. Rzecz jasna, mowa o Kaczorskiej Dziesiątce.