Są pieniądze na staże, działalność gospodarczą i wyposażenie stanowisk pracy

Data: 27-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Są pieniądze na staże, działalność gospodarczą i wyposażenie stanowisk pracy Powiatowy Urząd Pracy w Pile zaprasza pracodawców do składania wniosków na organizację staży dla osób bezrobotnych. Obecnie realizuje dwa projekty, zarówno dla osób bezrobotnych po 30 roku życia jak i młodszych.

Pracodawcy mogą składać wnioski na organizację staży w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy  w powiecie pilskim (IV)" realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego. Wnioski można składać o staże  4-miesięcze z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 4 miesiące oraz  5-miesięczne z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 5 miesięcy.
Termin składania wniosków - do 7 marca 2018r. Na organizowane miejsca stażu kierowani będą bezrobotni od 30 roku życia, należący do jednej z poniższych kategorii:
-  kobiety,
-   długotrwale bezrobotni,
-   osoby z niepełnosprawnościami,
-   w wieku 50 lat i więcej,
-   o niskich kwalifikacjach.
Szczegóły:  (Punkt informacyjny oraz pok. 2) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl

Staże będą realizowane również w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy  w powiecie pilskim (IV)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego. Podobnie pracodawcy mogą składać wnioski o organizację staży: 4-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 4 miesiące i 5-miesięcznych z deklaracją zatrudnienia po stażu na co najmniej 5 miesięcy.
Termin składania wniosków  również do 7 marca 2018r.
Na organizowane miejsca stażu kierowane będą osoby spełniające łącznie poniższe kryteria:
-  wiek poniżej  30 roku życia,
-  pozostające w ewidencji PUP do 4 miesięcy,
-  przynależne do kategorii NEET[1],
-  dla których wsparcie wynika z ustalonego profilu pomocy i Indywidualnego Planu Działania
-  udostępnią dane teleadresowe oraz pozwalające na identyfikację ze względu na płeć, status na rynku pracy, wiek, wykształcenie i sytuację gospodarstwa domowego.
Preferowane będą osoby z niepełnosprawnościami, o niskich kwalifikacjach i długotrwale bezrobotne. Kompletne wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia. Szczegóły (Punkt informacyjny PUP oraz pok. 2) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl

Własna działalność gospodarcza:
Do 28 lutego
trwa jeszcze nabór  wniosków o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych do 30 roku życia.  Maksymalna kwota dofinansowania wynosi  20 000,00 zł.
Podobnie o dofinansowanie działalności mogą ubiegać się także osoby bezrobotne powyżej 30 roku życia. Kwota dofinansowania również maksymalnie 20 tys. zł, termin składania wniosków do 28.02.2018.
Szczegóły: Punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl

Refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.
Do 28 lutego
pracodawcy mogą też składać wnioski o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia  stanowiska pracy w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie pilskim (IV)" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego.
Maksymalna wysokość refundacji to 20.000 zł na 1 stanowisko pracy. Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków Funduszu Pracy. (Wnioski oraz kryteria dostępne są w Urzędzie (Punkt informacyjny oraz pok. 2) i na stronie internetowej: www.pila.praca.gov.pl