Oldboje grali w Pile. To był niezwykły turniej

Data: 19-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Oldboje grali w Pile. To był niezwykły turniej Panowie 40 plus na boisku? Dlaczego nie? W hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile – nowego Ambasadora Powiatu Pilskiego – odbyła się pierwsza edycja Otwartych Halowych Mistrzostw Oldbojów Północnej Wielkopolski. Na parkiecie tym razem rywalizowali panowie w średnim wieku.  Dali z siebie wszystko.

Pięcioosobowe drużyny walczyły w dwóch kategoriach: czterdziesto – i pięćdziesięciolatków. Zmaganiom młodszej grupy patronował Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 – Bardzo dziękujemy panu staroście za wsparcie i życzliwość. Między innymi dzięki dużej  pomocy powiatu, zawody miały godną oprawę i spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony uczestników – powiedział Mariusz Markowski, prezes stowarzyszenia „Dajmy szansę naszym”, głównego organizatora przedsięwzięcia. Wielka szkoda, że kłopoty zdrowotne nie pozwoliły wszystkim zgłoszonym ekipom dotrzeć na sobotnie zawody.

A teraz końcowa kolejność. W grupie młodszej (40 plus) najlepsza okazała się Polisa Expert z Chodzieży. Kolejne miejsca zajęli Oldboje z Wałcza i Pub Classic Piła. Grupę starszą (50 plus) zdominował Bogusławski Team, który wyprzedził zespół Marko-GOL Gdańsk oraz sklasyfikowanych wspólnie na trzeciej pozycji piłkarzy Kłosa Budzyń i Oldbojów Lubasz.

To były udane zawody i z pewnością warto ten pomysł kontynuować