Kadeci UKS SMS JOKER wicemistrzami Wielkopolski

Data: 12-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kadeci UKS SMS JOKER wicemistrzami  Wielkopolski To były wyjątkowo emocjonujące rozgrywki, tym bardziej że kadeci UKS SMS JOKER bronili tytułu mistrza Wielkopolski z ubiegłego roku. Ale tym razem, mimo świetnego finału z ENEA ENERGETYK Poznań, zdobyli srebro.

Mistrzostwa Wielkopolski Kadetów w piłce siatkowej odbyły się w miniony weekend w hali przy ul. Bydgoskiej w Pile. Wsobotę, już w pierwszym meczu ENERGETYK Poznań pokazał wysoką formę i pokonał 3:1 VII LO SMS AMBER Kalisz. Z kolei nasza drużyna bez większego wysiłku wygrała z PROGRESS Września 3:0 (25:17, 25:16, 25:19).

W niedzielę rozegrano mecze o miejsca medalowe. Hala przy Bydgoskiej wypełniła się po brzegi, a oszałamiający doping zagrzewał zawodników do walki. W pierwszym meczu o trzecie miejsce zespół PROGRESS Września pokonał ekipę z Kalisza 3:1 i zdobył brązowy medal.

W wielkim finale zmierzyły się  UKS SMS JOKER i ENEA ENERGETYK Poznań. Mecz stał na wysokim poziomie, a zawodnicy stworzyli dobre sportowe widowisko. Tym razem  jednak nasza drużyna musiała uznać wyższość rywala z Poznania. ENERGETYK wygrał mecz 3:1 (25:17, 25:13, 21:25, 25:21). Tego dnia był po prostu w lepszej formie. Ale to nie koniec. Trzy pierwsze ekipy spośród 16-stu, które startowały w całej lidze awansowały do 1/4 Mistrzostw Polski.

Dekoracji medalowej dokonał  Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który ufundował również statuetki  dla zwycięzców.
- Gratuluję wszystkim uczestnikom turnieju świetnej postawy, stworzyliście fantastyczne sportowe widowisko. Oczywiście, zwycięzcom należą się szczególne słowa uznania. Dzisiaj nasza drużyna musiała uznać waszą wyższość. Ale taki jest sport, a rozgrywki trwają dalej. Powodzenia!