Pracownicy starostwa na szkoleniu z pierwszej pomocy

Data: 08-02-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pracownicy starostwa na szkoleniu z pierwszej pomocy Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile 8 lutego, do południa, przeszli szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy i obsługi nowoczesnego, automatycznego defibrylatora AED, który od jest na wyposażeniu Starostwa Powiatowego w Pile, przy al. Niepodległości 33/35.

Szkolenie  odbywało się w dwóch turach, a prowadzili je strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.
Pracownicy urzędu ćwiczyli na fantomach, do których podłączone były elektrody defibrylatora AED. Prowadzili sami resuscytację zgodnie z komunikatami, które  wydaje urządzenie. Podpowiada ono bowiem krok po kroku, jakie czynności wykonać.

Przypomnijmy, że defibrylator i zestaw trzech fantomów Little Family został zakupiony ze środków, które Powiat Pilski otrzymał od Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie spółka akcyjna. Ich wartość to 8 tys. zł.

Urządzenie ratujące życie znajduje się zaraz przy wejściu, przy Biurze Obsługi Mieszkańców. Jest dostępne całą dobę.