Uwaga: ostrzeżenie hydrologiczne

Data: 31-01-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uwaga: ostrzeżenie hydrologiczne
W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń, Starosta Pilski przekazuje treść ostrzeżenia hydrologicznego nr I:1, wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Poznaniu  dnia 31.01.2018 roku.

Obszar: województwo wielkopolskie

Ważność: od 2018-01-31 14:00:00 do 2018-02-01 10:00:00

Przebieg: w związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej, w ciągu najbliższej doby na stacjach wodowskazowych w Śremie i Lądzie (Warta) zostanie przekroczony stan ostrzegawczy, natomiast na wodowskazie Czarnków (Noteć) możliwe jest osiągnięcie stanu alarmowego. Na stacji wodowskazowej Piła (Gwda) będzie się utrzymywało przekroczenie stanu alarmowego. Na stacjach wodowskazowych: Wronki, Oborniki (Warta), Białośliwie, Ujście, Krzyż (Noteć), Wyrzysk (Łobżonka), Kościelec (Kiełbaska), Mosina (Kanał Mosiński), Ptusza (Gwda) i Drawiny (Drawa), nadal utrzymywać się będą przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Prawdopodobieństwo: 95 %

Adres internetowy komunikatów ostrzegawczych IMGW: http://pogodynka.pl/ostrzezeniahydro/wojewodztwo-wielkopolskie