Dwaj starostowie o dobrej współpracy

Data: 25-01-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dwaj starostowie o dobrej współpracy

Na tej linii nigdy nie było nieporozumień. W środę, 24 stycznia z sąsiedzką wizytą do Eligiusza Komarowskiego, starosty pilskiego przyjechał Ryszard Goławski, starosta złotowski. Włodarze sąsiadujących powiatów rozmawiali o dotychczasowej współpracy i wyznaczyli wspólne cele na najbliższe miesiące.

- Na współpracę ze starostą złotowskim nigdy nie mogłem narzekać. Dla każdego z nas słowo „porozumienie” ma szczególnie istotne znaczenie. Nie budujemy murów, ale stawiamy mosty. Obaj koncentrujemy się również na intensywnym pozyskiwaniu środków zewnętrznych, wspierających rozwój naszych małych ojczyzn. Wspólne przedsięwzięcia, przemyślenia, czy wnioski artykułowane choćby w ramach Konwentu Starostów Północnej Wielkopolski nieraz pokazały, że nasze powiaty i my osobiście zawsze możemy na siebie liczyć. Przypomnę choćby wspólne starania o tak potrzebny dla naszego regionu Obszar Funkcjonalny. Jestem pewien, że współpraca naszych powiatów będzie z powodzeniem kontynuowana i przyniesie jeszcze wiele dobrego – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Ryszard Goławski pełni funkcję starosty złotowskiego od 2010 roku. Wcześniej, przez dwie kadencje, był wicestarostą.