Data: 18-01-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

5200 złotych dla WOŚP za dzień pracy Starosty! Kolejne pieniądze dla najmłodszych Aż 5200 złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazał zwycięzca, który zaoferował najwyższą kwotę w licytacji dnia pracy Starosty Pilskiego. Z czterech użytkowników, którzy do samego końca podwyższali ofertę aukcji, wygrały Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu. Firma, która dała impuls do rozwoju Pilskiej Podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Myślę, że możemy być zadowoleni z efektu, jaki osiągnęliśmy. W sztabie utworzonym przy Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”, który w różny sposób wsparło wiele osób, zebraliśmy 52 tysiące złotych. Do tej kwoty dodajemy 5200 złotych, za które wylicytowano dzień mojej pracy. W sumie na konto fundacji trafi aż 57 tysięcy. Jest to zadowalający, ale i mobilizujący wynik. Dołożyliśmy swoją cegiełkę do wspólnego sukcesu całej Polski. Dzięki temu wiele noworodków otrzyma wymierną pomoc. I to jest najważniejsze – mówi Eligiusz Komarowski Starosta Pilski.

Dzień pracy samorządowca to jedna z form wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zyskała uznanie w całym kraju, także w naszym regionie o czym świadczą chociażby licytacje dnia pracy prezydenta Piły Piotra Głowskiego, dzięki którym na rzecz WOŚP w ubiegłym roku trafiło 3000 zł (Grupa NETIA), w 2016 – 2860 zł (Studio K2), w 2015 – 1000zł (Asta-Net). Również w mniejszych miejscowościach powiatu pilskiego, samorządowcy angażują się w takie przedsięwzięcia. Dobrym przykładem może być burmistrz Wyrzyska Bogusława Jagodzińska, której dzień pracy w Wyrzysku wylicytowano na 500 zł, a w Osieku nad Notecią na 800 złotych. Pani burmistrz będzie pracowała w serwisie ogumienia i w pizzerii.

Polskie Zakłady Zbożowe w Wałczu, zwycięzca licytacji, to firma, która zainwestowała blisko 120 milionów złotych w Wytwórnię Pasz na terenie Pilskiej Podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, budując pierwszy od lat nowy, tak duży zakład produkcyjny w Pile. Był to impuls dla rozwoju Strefy, dzięki czemu w sąsiedztwie zakładów zbożowych powstają kolejne nowoczesne firmy.