Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa

Data: 19-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Starostwa
Od ponad trzydziestu lat, tuż przed Bożym Narodzeniem, harcerze i skauci przekazują Europie Betlejemskie Światło Pokoju. Światło symbolizujące miłość, pokój i nadzieję trafia z Betlejem, miejsca urodzenia Jezusa Chrystusa, do Wiednia, a stamtąd do najdalszych zakątków kontynentu. Również do naszego powiatu, gdzie dystrybucją tego wyjątkowego płomienia zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego. We wtorkowy, przedświąteczny poranek władze pilskiego hufca: Grzegorz Rzymski i Bożena Wojciechowska przekazały Światło staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu.

- Bardzo dziękuję za Betlejemskie Światło Pokoju, które w najbliższych dniach będzie witało osoby wchodzące do Starostwa. Chciałbym, żeby ten symbol został zaakceptowany przez wszystkich. Żebyśmy stali się sobie bliżsi i serdeczniejsi nie tylko w obliczu świąt, ale również po ich zakończeniu – powiedział starosta.

Warto podkreślić, że Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 roku.