W Kaczorach gwiazdka już świeci

Data: 18-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Kaczorach gwiazdka już świeci
O Gwiazdkowej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych można pisać w samych superlatywach. Tradycyjnie w grudniu, tradycyjnie w Kaczorach odbyła się kolejna edycja imprezy, podczas której sportowemu współzawodnictwu towarzyszą bożonarodzeniowe akcenty. Jest więc choinka, są prezenty, są wreszcie świąteczne życzenia, adresowane przede wszystkim do osób z dysfunkcjami.

Imprezę przygotowało Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Pile, a finansowo wsparł ją Powiat Pilski. – Zawsze staramy się pomagać organizatorom wydarzeń sportowo – rekreacyjnych o najróżniejszym charakterze. Gwiazdkowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych ma bogatą historię i wielu uczestników, którzy czekają na te jedyne w swoim rodzaju zawody. Podziwiam hart ducha osób, które, pokonując fizyczne ograniczenia, doskonale się bawią i rozwijają swoje przyjaźnie. To dobrze, że LZS jest otwarty na tego typu inicjatywy – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zawodnicy przyjechali do Kaczor z domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej i szkół specjalnych, funkcjonujących na terenie powiatu pilskiego. Łącznie swoje umiejętności zaprezentowało dziesięć kilkunastoosobowych reprezentacji. Mimo że nagrody były dla wszystkich identyczne, wyłoniona została kolejność. Pierwsze miejsce zajął w tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowie, który wyprzedził – kolejno: Dom Pomocy Społecznej w Dębnie, Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie, Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pile oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Liszkowie. Wszyscy bawili się świetnie, obiecując sobie kolejne spotkanie za dwanaście miesięcy.