Uczennica ZS im. Staszica w Pile ze stypendium Marszałka Województwa

Data: 15-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczennica ZS im. Staszica w Pile ze stypendium Marszałka Województwa 12 grudnia 2017 roku Jagoda Kurnikowska otrzymała stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Uroczyste wręczenie tego prestiżowego stypendium miało miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Jagoda jest uczennicą trzeciej klasy medialnej w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Na przełomie trzech lat udało jej się zbudować imponujące medialne CV – pracowała jako dziennikarka dwóch największych telewizji regionalnych (TV Asta i Express TV), tworzyła też autorskie programy emitowane w tych stacjach. Ponadto jest absolwentką XXIV Regionalnych Międzyszkolnych Warsztatów Dziennikarskich, gdzie kształciła się pod okiem wybitnego dziennikarza Mirosława Twaroga. Ukończyła wiele kursów filmowych m. in. kurs Filmoteki Szkolnej. Akcja! oraz „Historie przyszłości”, podczas którego tworzyła scenariusz i pracowała nad realizacją reinterpretacji słynnego „Faraona” Jerzego Kawalerowicza. W kwietniu 2017r. Jagoda zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Medialnej w Warszawie, uzyskując zaszczytny tytuł laureata oraz indeks na studia na SWPS w Warszawie.

Gratulujemy!