Starosta pogratulował strażakom

Data: 01-12-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta pogratulował strażakom
Na zaproszenie starosty Eligiusza Komarowskiego dotarła do Starostwa Powiatowego w Pile grupa strażaków z bryg. Robertem Komarnickim, zastępcą komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile na czele. Ale bohaterem spotkania był ktoś inny. Konkretnie trzech młodych strażaków, którzy swoją postawą zachwycili nie tylko kolegów z pracy. Starosta wraz z wicestarostą Stefanem Piechockim wręczyli mężczyznom listy gratulacyjne oraz upominki.

- Te gratulacje to tylko drobna cząstka podziękowań, na jakie zasłużyli nasi goście. Wyrazy uznania za taką postawę traktuję jako nasz obowiązek. St sekc. Tomasz Zdunek, nie zważając na niską temperaturę, wskoczył do rzeki, żeby ratować człowieka. Z kolei kpt. Krzysztof Gajewski oraz mł. kpt. Krzysztof Zawistowski po raz kolejny udowodnili, że doskonale godzą pracę ze sportowymi pasjami. Mając tak wspaniałych funkcjonariuszy, możemy być pewni, że nasze bezpieczeństwo powierzamy we właściwe ręce – powiedział starosta Eligiusz Komarowski.

Nagrodzeni strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile

St. sekc. Tomasz Zdunek – starszy technik Sekcji Kadrowo – Organizacyjnej. W poniedziałkowy wieczór, 6 listopada, przejeżdżając autem przez most Bolesława Chrobrego, zauważył mężczyznę, który znajdował się za barierkami mostu. Funkcjonariusz niezwłocznie udał się do człowieka, który, widząc co się dzieje, zeskoczył z mostu i wpadł do Gwdy. Strażak wskoczył do rzeki z zamiarem podpłynięcia do mężczyzny. Interweniującego strażaka zauważył patrol Komendy Powiatowej Policji w Pile. Z pomocą do wody wskoczył sierż. Paweł Roćko. Po wyciągnięciu mężczyzny na brzeg, stwierdzono u niego brak czynności życiowych. Strażak i policjanci przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, którą kontynuowali do czasu przyjazdu na miejsce zdarzenia służb ratowniczych. Podjęte czynności pozwoliły przywrócić tętno osobie poszkodowanej.

Mł. kpt. Krzysztof Zawistowski – funkcjonariusz KP PSP w Pile. Reprezentant powiatu pilskiego w biegach długodystansowych na poziomie ogólnopolskim. Podczas Mistrzostw Polski Strażaków w biegu na 10 kilometrów wywalczył, wspólnie z wielkopolskimi strażakami, tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w kategorii do 29 lat zakończył na bardzo wysokim trzecim miejscu.

Kpt. Krzysztof Gajewski – funkcjonariusz KP PSP w Pile. Reprezentant powiatu pilskiego w sporcie pożarniczym na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich. Podczas Mistrzostw Wielkopolski trzeci raz z rzędu zdobył tytuł mistrza w konkurencji „wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3. piętro wspinalni” oraz zajął drugie miejsce w dwuboju pożarniczym. Kpt. Gajewski był również drugi w konkurencji „pożarnicze ćwiczenia bojowe” na Mistrzostwach Polski. Z sukcesami startuje też w Lidze Województwa Wielkopolskiego w dwuboju pożarniczym.