Młodzież to wie: sprawność fizyczna ma znaczenie!

Data: 17-11-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzież to wie: sprawność fizyczna ma znaczenie! Stowarzyszenie „Orlik” Piła, przy wsparciu Komendy Powiatowej Policji w Pile oraz Powiatu Pilskiego, zorganizował Młodzieżowy Turniej Sprawności Fizycznej. Zawody, które odbyły się w gościnnej hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile, były adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- To było dobrze przygotowane przedsięwzięcie, w którym wzięły udział świetnie przygotowane drużyny. Zadania nie należały do łatwych. Na przykład tor przeszkód został ułożony w identyczny sposób jak podczas testu sprawnościowego, zdawanego przez kandydatów na policjanta. Gratuluję zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom. Mam nadzieję, że w przyszłości ten turniej będzie kontynuowany. Na pewno warto – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zanim rozpoczęły się zmagania, prelekcję na temat profilaktyki uzależnień wygłosili policjanci z pilskiej komendy. Następnie wystartowały zawody. Każda drużyna składała się z trzech reprezentantów: dwóch chłopców i jednej dziewczyny. Po rozegraniu trzech konkurencji poznaliśmy zwycięzców - najlepszy okazał się zespół z pilskiej Budowlanki.
Młodzieży, oprócz licznego grona rówieśników i nauczycieli, kibicował Jarosław Hampel, reprezentant Polski w wyścigach motocyklowych na żużlu, multimedalista mistrzostw świata, wychowanek pilskiej Polonii, a obecnie zawodnik Unii Leszno.
Wyniki:
  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile - 146 pkt.
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile- 138 pkt.
  3. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile- 136 pkt.
  4. Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile- 134 pkt.
  5. Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile- 130 pkt.
  6. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile- 120 pkt.
  7. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile- 118 pkt.
  8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile- 114 pkt.